مقایسه سرعت اینترنت اپراتورهای موبایل در کشور

چند سالی که به عقب برگردیم، به روزهایی می رسیم که فروش اینترنت پر سرعت به اشخاص حقیقی ممنوع بود و برای داشتن اینترنت با سرعت مناسب، باید درخواستی از طرف یک شرکت تجاری یا دانشگاه، به خدمات دهنده های اینترنتی ارائه می گردید.

در آن دوران یک اتصال با سرعت ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه در ایران لوکس، پر سرعت و گران قیمت محسوب می شد؛ در حالی که همزمان کاربران کره جنوبی با سرعت متوسط ۱۶ مگابیت بر ثانیه در صدر لیست قرار داشتند، یعنی چهل برابر چیزی که در ایران پر سرعت نامیده می شد.

خوشبختانه حالا با مقاومت کمتری در برابر گسترش زیر ساخت ها مواجه هستیم و به لطف تلاش های انجام گرفته، پهنای باند کشور که در آغاز کار دولت یازدهم ۶۶۴ گیگابایت بود، تا پایان سال ۹۵ به ۱۰ هزار گیگابایت رسید، یعنی بیشتر از ۱۵ برابر ظرف ۵ سال.

اما چیزی که سریع تر و بهتر از همه باعث پیشرفت می شود، رقابت است. در حال حاضر ۳ اپراتور اصلی کشور وظیفه فراهم کردن اتصال اینترنت برای کاربران سیم کارت های خود را بر عهده دارند و اینترنت موبایل هم با توجه به ضریب نفوذ بیش از ۱۲۰ درصدی این ابزارها در کشور، می تواند بستر مناسبی برای بهبود جایگاه ایران در جهان و افزایش دسترسی به شبکه اینترنت باشد.

 

بر همین اساس در بررسی امروز مقایسه سرعت و پوشش اینترنت اپراتورهای مخابراتی را به انجام رساندیم که در ادامه مطالعه می فرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *